Jste zde

Domů

Pláže

Britské Panenské ostrovy, 2. část

Pláž na ostrově Peter Island, Britské Panenské ostrovy
Autor: denisema4

Několik kilometrů jižně od ostrova Tortola se rozkládá další ostrov s luxusním 5* ubytováním - Peter Island, kde najdete i nádhernou pláž Deadman’s Bay.

A konečně je tady i ostrov Guana Island, oficiální přírodní rezervace vzácných ptáků, jako jsou např. terejové maskoví.

Aktivity a výlety

Krásné pláže najdete především na ostrovech Tortola, Virgin Gorda a Jost Van Dyke. Nejoblíbenějším ostrovem ke koupání a potápění je asi Cooper Island.

Svatý Bartoloměj, 2. část

Návštěvníci tohoto ostrova v Karibiku mají o zábavu dokonale postaráno, ovšem většina z nich nedělá nic jiného, než že jí, spí a užívá si. Tenhle malý ostrov má více než tucet pláží. Můžete vybírat třeba mezi osamělou pláží Anse du Grand Colombier, k níž se dá dojít pěšky po strmé stezce nebo připlout člunem, anebo pláží Baie de St. Jean, kam se také dostanete velice snadno.

Svatý Martin

Pevnost Fort Louis - pohled na město Marigot
Autor: Tomathon

Svatý Martin je ostrov v Karibském moři, který náleží k Malým Antilám. Slavný mořeplavec a objevitel Kryštof Kolumbus ho objevil dne 11. 11. 1493, tedy na svátek svatého Martina z Tours, a tak dal ostrovu tento název.

Anguilla, 1. část

Anguilla - záliv Shoal Bay
Autor: Zemi Beach

Anguilla (španělsky "úhoř") je jedním ze Závětrných ostrovů Malých Antil v Karibiku. Spolu s několika malými neobydlenými korálovými ostrovy tvoří zámořské území Spojeného království Velké Británie.

Jižně od Anguilly se nachází ostrov Sv. Martin, západním směrem, téměř 200 km daleko, jsou Panenské ostrovy a asi 300 km daleko Puerto Rico. Ostrov je plochý, nízko položený, složený z korálů a vápence. Nejvyšším bodem je Crocus Hill (65 m.n.m.).

Antigua a Barbuda, 2. část

Hlavní město Antigui - Saint John´s
Autor: palestrina55

Hlavní město St. John’s

Saint John’s se nachází v severozápadní části ostrova Antigua, v jedné zátoce na pobřeží Karibského moře. Je nejen obchodním centrem celého ostrovního státu, ale i hlavním přístavem ostrova Antigua. V blízkosti metropole je také umístěné letiště.

Grenada

Grenada a hlavní město Saint George's

Ostrovní stát Grenada se rozkládá mezi Karibským mořem a Atlantským oceánem, asi 200 km severovýchodně od pobřeží Venezuely. Patří k souostroví Malé Antily a skládá se z několika ostrovů skupiny Grenadiny.

Největším a hlavním z nich je stejnojmenný ostrov Grenada, menší ostrovy jsou Carriacou, Petite Martinique nebo třeba Frigate Island. Severně položená část ostrovní skupiny Grenadiny patří k ostrovnímu státu Svatý Vincenc a Grenadiny.

Stránky

Karibik na Facebooku