Jste zde

Domů

Potápění

Bonaire, 2. část

Hlavní město Kralendijk ostrova Bonaire
Autor: chris favero

Již z pobřežní silnice můžete spatřit kameny s názvy jednotlivých potápěčských lokalit a po dvou minutách plavání se pak dostanete k útesu.

Zdejší Drive-Through Stations, tedy jakési "průjezdní" potápěčské stanice, umožňují doplňování kyslíkových bomb, takže klidně můžete plavat k dalším lákavým místům.

Pod ochranou zákona ale není jen mořské pobřeží. Zhruba 20 % souše tvoří Washington Slagbaai Nationalpark, první chráněná přírodní rezervace v bývalých Nizozemských Antilách.

Bonaire, 1. část

Pobřeží ostrova Bonaire, Karibik
Autor: castledweller

Bonaire je jedním z nejjižnějších ostrovů Karibiku, a je součástí souostroví Malé Antily.

Celková rozloha ostrova je 288 km2, počet obyvatel asi 18 tisíc. Hlavním městem je Kralendijk, nejstarším osídlením je Rincon.

Oficiálním jazykem na ostrově je nizozemština. Domorodci ale hovoří jazykem papiamentu, a rozšířená je také angličtina a španělština.

Potápění, 2. část

Fotka korálového útesu pořízená při wall divingu
Autor: DesParoz

WALL DIVING

Pro zkušené potápěče není téměř nic náročnějšího a vzrušujícího, než se ponořit ke strmým podmořským stěnám a objevovat život v mořských hlubinách. Mnoho ze zdejších ostrovů jsou totiž vrcholky obrovských podmořských pohoří.

Fascinující dobrodružství vás tedy čeká jen kousek od pobřeží. Užijte si onoho prazvláštního pocitu pomalého klesání k masivním skalním stěnám, pokrytým měkkými korály a mořskými houbami. Jak se budete nořit stále hlouběji, budete se postupně setkávat s gorgoniemi, s měkkými korály a s péřovými červy.

Potápění, 1. část

Ponořte se do vod Karibiku a vychutnejte si podmořský ráj, který doslova překypuje exotikou mořského života, nabízí nádherné obrázky a neustále mění své barvy.

Je to tichý svět plný života, kde je člověk dosud pouze návštěvníkem a ne pánem. Zdejší azurové vody jsou krásně čisté a teplé. Potápěči tu najdou přírodní poklady, které se utvářely celé milióny let. Je to dílo Matky přírody, která je vytvářela a postupně formovala do dnešní podoby.

Curacao, 2. část

S ohledem na podmořský svět ostrovů v Antilách (západní Indie) se tady nepochybně všem potápěčům doslova rozzáří oči. Také milovníci dlouhého cestování a vyznavači zážitkových sportů za těch mnoho let již považují Curacao za dokonalý ráj.

Ostrov je právem považován za jedno z nejzajímavějších míst pro potápění v Karibiku, především díky tamní opravdu nadprůměrné rozmanitosti, ale také kvůli divukrásným podmořským výletům se šnorchlem.

Curacao, 1. část

Karibský ostrov Curacao (Curaçao) má rozlohu 444 km2 a nachází se jen kousek (cca 60 km) severně od pobřeží Venezuely, a pouhé dvě a půl hodiny od Miami na Floridě.

Stejně jako ostrovy Svatý Martin a Aruba je i tento ostrov od 10. října 2010 součástí Nizozemského království, předtím to byl největší ostrov bývalých Nizozemských Antil. Je jedním z ABC ostrovů (Aruba, Bonaire, Curacao) a patří geograficky do Jižní Ameriky.

Stránky

Karibik na Facebooku

Fort-de-France

19.07.2018 - 16:00

CloudyEast-northeast, Moderate breeze, 6.8 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Kingston

19.07.2018 - 15:00

Light rain showersSouth-southeast, Gentle breeze, 3.5 m/s31°C

0.5 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Marigot

19.07.2018 - 17:00

CloudyEast, Fresh breeze, 8.9 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

San Juan

19.07.2018 - 17:00

CloudyEast, Moderate breeze, 5.7 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.