Jste zde

Domů

Jídlo a pití

Britské Panenské ostrovy, 2. část

Pláž na ostrově Peter Island, Britské Panenské ostrovy
Autor: denisema4

Několik kilometrů jižně od ostrova Tortola se rozkládá další ostrov s luxusním 5* ubytováním - Peter Island, kde najdete i nádhernou pláž Deadman’s Bay.

A konečně je tady i ostrov Guana Island, oficiální přírodní rezervace vzácných ptáků, jako jsou např. terejové maskoví.

Aktivity a výlety

Krásné pláže najdete především na ostrovech Tortola, Virgin Gorda a Jost Van Dyke. Nejoblíbenějším ostrovem ke koupání a potápění je asi Cooper Island.

Svatý Bartoloměj, 1. část

Pobřeží karibských ostrovů
Autor: Pierre Lesage

Ostrov Svatý Bartoloměj (Saint Barthélemy) je jedním ostrovů v Malých Antilách v Karibiku. Někdy se mu též říká St. Barth. Slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus objevil tento karibský ostrov v roce 1493 a pojmenoval jej podle svého bratra Bartoloměje.

Anguilla, 2. část

Karibský ostrov Anguilla a pláž
Autor: Zemi Beach

Aktivity

Ale i na pevné zemi čeká návštěvníky široká nabídka těch nejrůznějších aktivit a zájmů, od jízdy na koni, přes pozorování ptáků (na Anguille jich žije kolem 135 druhů), jízdu na kole až po ochutnávku lihovin v místní palírně Distillery Pyrat Rum.

Jídlo

Anguilla bývá označována za "hlavní město" kulinářského umění v Karibiku a nabízí opravdu výjimečné gastronomické zážitky. Na Anguille si mohou návštěvníci vybrat z nesmírně obsáhlé škály těch nejvybranějších gastronomických lahůdek ve více než 70 restauracích.

Svatá Lucie, 2. část

Klima

Karibský ostrov Svatá Lucie je skvělým místem pro dovolenou po celý rok, s trvale teplým a tropickým podnebím. V letních měsících (červen až listopad) zde spadne o něco více srážek než v sušších zimních měsících. Od května do srpna zde vysloveně vládne ta pravá karibská idyla, trošku však narušovaná krátkými přeháňkami, protože je období dešťů. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 21 - 31°C, průměrná teplota moře je kolem 26°C. Stabilní severovýchodní pasáty přispívají k příjemnému osvěžení i v horkých měsících.

Martinik, 1. část

Ostrov Martinik s pláží
Autor: Fabrice ROSE

Karibský ostrov Martinik (francouzsky Martinique) patří k souostroví Malé Antily. Je francouzským zámořským departementem, respektive zámořskou oblastí, a sice od roku 1946. To znamená, že ostrov sice leží v Karibském moři, ale patří zároveň do Evropské unie. Od Paříže je ostrov vzdálený vzdušnou čarou asi 6 850 km. Až k pobřeží Venezuely je to naproti tomu pouze asi 440 km daleko.

Nákupy a suvenýry

Nassau - bahamský trh "Straw Market"
Autor: stevec74

Každý rok znamená předvánoční čas pro mnohé lidi nákupní maratón. Kdo chce uniknout tomuto stresu, tomu Karibik nabízí nejen krásné pláže k odpočinku, ale také mnoho nákupních příležitostí. A tak se pak přátelé a příbuzní, co zůstali doma, mohou těšit na speciální vánoční dárky.

Karibik na Facebooku

Fort-de-France

19.07.2018 - 16:00

CloudyEast-northeast, Moderate breeze, 6.8 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Kingston

19.07.2018 - 15:00

Light rain showersSouth-southeast, Gentle breeze, 3.5 m/s31°C

0.5 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Marigot

19.07.2018 - 17:00

CloudyEast, Fresh breeze, 8.9 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

San Juan

19.07.2018 - 17:00

CloudyEast, Moderate breeze, 5.7 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.